Derneğimizin düzenlemiş olduğu “Dünya ve Türkiye’deki Ekonomik Gelişmeler Bağlamında Kooperatif Sigortacılığı” konulu konferans 16 Aralık 2015 Çarşamba günü, Milli Reasürans Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Açılış konuşması Dernek Başkanımız Sayın Dr. Levent ÖZER tarafından yapılmış, ardından Birinci oturuma geçilmiştir.

I. Oturum da “Jeopolitik Riskler -  Genel İktisadi durum” değerlendirmesi yapılmıştır.

Oturum Başkanlığını, Ekonomist Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Talat YEŞİLOĞLU yapmıştır. Konuşmacı olarak; A&G Araştırma Şirketi Başkanı Sayın Adil GÜR, Gazeteci Sayın Nuri ÇOLAKOĞLU ve Notus Portföy Yönetimi, Yönetici Ortağı, Ekonomist Sayın Murat SAĞMAN katılmışlardır.

II. Oturum da ise “Kooperatif Sigortacılığı üzerine” dünyada ve ülkemizde yer alan uygulamalar hakkında bilgiler verilmiştir.

Oturum Başkanlığını, Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkanı Sayın Mehmet GENÇ yapmıştır.

Konuşmacı olarak: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Alper BOZKURT ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Uzmanı Sayın Müveddet ÇARDAK katılmışlardır.

Toplantı sonunda, kapanış konuşmasını yapan Dernek Başkanımız Sayın Dr.Levent ÖZER, konferansa iştirak eden değerli katılımcılara teşekkür ederek yeni yıllarını kutlamış ve gelecek yılın toplantı konusunun da Solvency II olacağı bilgisini vermiştir.

Kapanış sonrasında kokteyl salonuna geçilmiş, gündeme ve sektöre ilişkin sohbetlere devam edilmiştir.

Toplantıya ilişkin fotoğraflar Galeri bölümünde yer almaktadır.